Україна вітає Десантно-штурмові війська Збройних Сил України зі святом.

Недарма воно співпадає з Днем Гідності та Свободи та Днем Святого Михайла, адже десант захищає нас від нечисті тут, на землі.

Президент України своїм Указом встановив емблему і прапор Десантно-штурмових військ Збройних Сил України та штандарт командувача Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

На зміну блакитним беретам прийшов колір крові, пролитої десантниками в боях за Україну. Знаком, який прикрашає десантний берет, відтепер є купол парашута, як символ десантних підрозділів у всьому світі, крила Архистратига Михаїла і вогняний меч.

З цієї нагоди Командувач Десантно-штурмових військ ЗСУ Генерал-лейтенант Михайло Забродський провів церемонію заміни беретів військовослужбовців десантників.

На урочистому прийнятті присяги українського десантника в День Собору Архистратига Михаїла на Михайлівській площі у Києві Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко зазначив, що «бордові берети для ідентифікації своїх десантників використовують 59 країн світу, 19 з яких – це країни-члени НАТО».

Участь у заході взяли житомирські десантники - військовослужбовці 95 бригади та 199 Навчального Центру ВДВ ЗСУ разом з командирами.
Це були зрілі чоловіки, декотрі з сивиною та шрамами на обличчі. Ці шрами - не від битих пляшок, вони отримані у боях з підступним ворогом.

За мужність і героїзм, виявлені в боях з російськими окупантами, 2557 воїнів-десантників удостоєні державних нагород. Дванадцять з них відзначені Зіркою Героя України. 469 десантників не повернулися з бойових завдань, загинули в запеклих боях з російськими окупантами.

"Я вірю - країна, яку ми будуємо для наших дітей та онуків, буде квітучою. Схибити не дадуть ті, хто загинув на Інститутській та на Донбасі. Та й генерал небесного війська Святий Михайло приглядатиме", - написала на своїй сторінці у фейсбук Тетяна Ричкова.

  • 14
  • 2
  • 11
  • 12
  • 13