З привітаннями і подарунками до дня Святого Миколая завітали на передову.

Спочатку заїхали до медиків у військовий шпиталь у Часовому Яру. Зустрілися начальником 65 військового мобільного шпиталю. Він розповів про задачі, що стоять перед медиками.

Наразі в штаті 49 лікарів. Від шпиталю до нуля – 18 кілометрів по прямій. В Торецьку, Світлодарську, Попасній та Бахмуті працюють групи посилення, які в разі необхідності надають першу медичну допомогу пораненим бійцям, стабілізують їх, а потім транспортують до військового шпиталю у Часовому Яру. Місце вибрано невипадково, діє правило так званої «золотої години», що рятує багато життів. Проходять в Часовому Яру лікування і бійці, що просто захворіли.

Торкнулися в розмові і проблем, що існують на даний час, а саме необхідності сервісного обслуговування спеціального медичного транспорту та забезпечення запчастинами.

Звісно, не обійшлося і без візиту на так звану промку, промзону в Авдіївці. Нині там несуть службу бійці 25 десантно-штурмової бригади.

Як завжди вражає здатність десантників налагоджувати якісний побут навіть в сотнях метрів до ворожих позицій. Ворог нахабно порушує мінські домовленості, під вечір обстріли із заборонених видів крупнокаліберної зброї посилюються, а в бліндажі в зоні обстрілу панує домашній затишок.

Найбільший ефект справив польовий шпиталь, яким опікується медик з позивним Душман. Ще з 2014 року ця людина рятує життя наших бійців. Про історію цього бійця Тетяна Ричкова розповіла на своїй сторінці у мережі фейсбук.

Яскраві емоції викликала бібліотека на передньому краї. Стараннями небайдужих бійців та волонтерів зібрано чудову колекцію творів українських та зарубіжних авторів.

Привезли хлопцям в подарунок бензопили, планшети та багато інших побутових дрібничок, чому вони були відверто раді.

Поїздка на передову – це не лише можливість зустрітися з побратимами, а й переконатися в тому, що українці – незламні, коли вони разом.

Фотозвіт про поїздку - за посиланням.