Найяскравішою подією року, що минає, стало звільнення наших полонених. Обмін, якого чекали понад рік, нарешті відбувся. Вся країна, затамувавши подих, молилася, щоб він не зірвався в останню мить.

За словами представників прес-служби Верховної Ради, українські переговорники в гуманітарній мінській групі найзапекліше боролися за звільнення військовослужбовців, які знаходилися в тюрмах бойовиків і утримувалися в Макіївській колонії ще з часу битви за Дебальцеве та Донецький аеропорт.

Серед звільнених - легендарні «кіборги» – Олександр Морозов та Іван Ляса, легендарний історик і релігієзнавець, за якого боролися багато людей доброї волі з усього світу, Президент Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків, керівник Донецького обласного відділення Української асоціації релігієзнавців, Президент Донецької обласної ГО «Центр Діскавері» Ігор Козловський, ультраси Луганського футбольного клубу «Заря», громадські активісти.

Загалом список звільнених українців налічує 74 особи. На жаль, це далеко не всі. За інформацією СБУ загальна кількість заручників, утримуваних на території ОРДЛО, сягає 170 осіб. Чекають на свободу декілька десятків українських громадян, яких було загратовано на території Росії.

Активною громадськістю в соцмережах під тегом #Зустрінь_Своїх було зініційовано зустріч літака зі звільненими заручниками. Понад вісім годин люди чекали на його прибуття на військовому летовищі в Борисполі. Але це було того варте.

Сотні людей від Президента до співробітників СБУ, ГПУ, бійців ЗСУ робили все для того, щоб у новорічну ніч родини полонених могли обійняти своїх близьких.

Робота задля звільнення всіх громадян, незаконно утримуваних ворогом. продовжується.
Україна своїх не полишає!