Чимало виборців з числа тих, що звертаються до приймальні народного депутата, недостатньо обізнані стосовно прав, обов’язків та компетенції представників різних гілок влади, зокрема, народних обранців. Своїми враженнями про це поділилася Тетяна Ричкова на власній сторінці у мережі фейсбук.

В більшості випадків громадяни не розуміють, що саме належить до повноважень Кабінету міністрів України, Президента, народного депутата. З метою усунення прогалин в цій сфері знань Тетяна нагадала своїм читачам деякі положення Конституції України та Закону України «Про статус народного депутата України».

Зокрема, кожний свідомий громадянин, має пам’ятати, що саме його голос на виборах вплине на те, на скільки якісним буде Парламент. Парламент ухвалює закони, за якими функціонує наша держава. Парламент формує уряд і контролює його діяльність.

«Народні депутати відстежують, як виконується бюджет, тобто як держава витрачає наші з вами податки, а також роблять все для того, щоб в країні не порушувалися конституційні права і свободи людини. Народний депутат розробляє законопроекти, голосує за проекти законів, працює у парламентських комітетах та підтримує зв'язок із виборцями», - пояснила Тетяна.

Особливу увагу народний депутат Тетяна Ричкова звернула на вимоги до звернення громадян. Воно має містити чітко сформульовану суть питання, пропозиції або скарги, ім'я та прізвище того, хто звертається до народного обранця, а також адресу і телефон, дату та підпис.

Наприкінці Тетяна запевнила читачів, що в приймальні народного депутата обов'язково нададуть допомогу у написанні звернення.

  • 3
  • 2
  • 1