Сто років тому, 23 травня 1918 року, гетьман Скоропадський видав указ Україні по Морському відомству “Про початок формування бригади морської піхоти у складі трьох полків для несення служби”.

Відсьогодні цей день вважатиметься Днем морської піхоти України. За плечима безстрашних воїнів трьох стихій – славетна історія, від козацьких походів проти турків Чорним морем, продовжуючи щоденним подвигом морської піхоти по захисту незалежності нашої держави і достойної відсічі ворожій агресії в наші дні – оборони Маріуполя та всього півдня нашої країни.

Як і все українське суспільство, прагнучи до відновлення історичної правди про багатовікову історію українського народу за свою волю і незалежність, ми відкриваємо ще одну сторінку невигаданої, але справжньої історії українського війська та флоту.

Зміна кольору беретів морської піхоти є черговим кроком від радянських ідеологічних символів назустріч сучасним стандартам ЗСУ. Новий однострій одночасно отримали морські піхотинці на півострові Чонгар, поблизу населених пунктів Широкіне, Лебединське, Водяне, Павлопіль, Чормалик, на адміністративному кордоні з тимчасово окупованою територією з українською автономною республікою Крим, на узбережжі Чорного та Азовського морів.