Згідно з Конституцією, міжнародна політика та оборона - сфери прямої відповідальності Президента в Україні. Це ті напрямки, де поступ найбільш помітний. Президент Порошенко чітко визначив пріоритети і забезпечив їх виконання.

"Курс на ЄС та НАТО – очевидний і незворотний. Що нам треба, так це обрати найкоротший маршрут, засоби пересування і оптимальну швидкість. НАТО – надійна система колективної безпеки. Євросоюз – політична культура прав і свобод, стандарти і рівень життя – достойного і гідного, якого прагнуть українці. Не лише Україна йде до Європи, але й Європа має бути привнесена в Україну. І все в Україні має бути приведене у відповідність з європейськими стандартами, в тому числі і рівень матеріального благополуччя громадян".
Петро Порошенко.

 

  • Впровадження європейських стандартів


Президент Петро Порошенко став ініціатором ключових реформ, спрямованих на впровадження європейських стандартів у всіх сферах.

Влада стає відкритою – усі чиновники та посадовці декларують свої статки, доходи і витрати. Створені нові незалежні антикорупційні органи – НАБУ, САП, НАЗК. Система державних закупівель ProZorro визнана кращою у світі.

Президент вперше в історії незалежної України ініціював і забезпечив реформу децентралізації - передачу повноважень і ресурсів з центру – на місця. Новостворені об’єднані територіальні громади отримали повноваження і гроші для самостійного розвитку. Місцеві бюджети складають половину загального бюджету країни. Завдяки цьому у громадах будуються нові дороги, школи, дитсадки, амбулаторії, центри надання адміністративних послуг.

 

  • Суттєве зростання іміджу України на міжнародному рівні


Ми завжди були на периферії світової уваги. Але все змінилося у 2014 році.

Зараз Україна - у центрі світової політики. Президент Петро Порошенко є постійним учасником переговорного процесу з ключовими світовими лідерами і ефективно відстоює позиції України у світі.

Завдяки його зусиллям були підписані Мінські угоди, що зупинили “гарячу фазу” війни на Донбасі та створили передумови для політико-дипломатичного вирішення воєнного конфлікту, була створена міжнародна коаліція на підтримку України. Санкції проти агресора - Російської Федерації - посилилися.
Це зупинило велику війну Росії проти України і зберегло тисячі людських життів.

 

  • Створення нової української армії


Всі роки Незалежності українську армію системно знищували. Відродження почалося у 2014 році.

За чотири роки в Україні створено практично нову потужну армію, здатну захистити країну. Загальна чисельність ЗСУ зросла до 250 тисяч осіб.

У Повітряних Силах нарощено бойовий склад зенітних ракетних військ.

Збільшений авіаційний парк, відновлена повноцінна бойова підготовка пілотів, посилена протиповітряна оборона важливих державних об’єктів.

Практично з нуля відновлені Військово-Морські Сили на нових місцях дислокації.

Система забезпечення армії приведена до стандартів НАТО.

Здійснено перехід на нову систему харчування.

Грошове утримання військовослужбовців підвищене в 2-3 рази, соціальний захист суттєво зріс.