Коштів бюджету на фінансування армії катастрофічно не вистачає – про це в ефірі радіо «Голос столиці» заявила народний депутат з фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Тетяна Ричкова.

За її словами передбачені 174 тис. грн на рік на забезпечення одного українського військового, є недостатніми.

«У 2017-му році десь так приблизно і буде – 7 тисяч доларів на одного військовослужбовця. Це забезпечення його житлом, з навчанням, з озброєнням, з матеріально-технічним забезпеченням, з продовольчим забезпеченням. Це дуже мало. Бо в Хорватії, ми можемо порівняти, це 28 тисяч доларів на рік. Це дуже мала сума в порівнянні з усіма країнами, включаючи країни НАТО»,- сказала Ричкова.

Вона також розповіла, що українські військові потребують приладів нічного бачення, тепловізорів і т.д.

«Нас зараз забезпечують не тільки Міноборони, а й міжнародні організації, громадяни України, громадські організації, тобто, цього не вистачає. Бракує того, що не входить до норм забезпечення ЗСУ», – відзначила депутат.

Крім того, Ричкова підкреслила, що в Міноборони створений центр забезпечення, який розробляє стандарти, нормативи матеріального, технічного та продовольчого забезпечення ЗСУ і він працює над цими стандартами.

«На 2016-й рік міжнародно-технічна допомога становить 350 мільйонів гривень. Переважна частина – це прилади нічного бачення, тепловізори – того, чого немає в нормах забезпечення ЗСУ в даний час. Норми змінюються, але коштів бюджету не вистачає катастрофічно», – додала Тетяна Ричкова.