12 січня о 12.00 у м. Краматорську відбувся спільний прес-брифінг народного депутата України Тетяни Ричкової, представників медичних закладів, представників військово-цивільного співробітництва оперативного командування «Схід», присвячений презентації проекту «Допомога йде» щодо надання медичної допомоги місцевому населенню та підтримки районних лікарень в зоні проведення АТО.

Проект має на меті надання всебічної медичної допомоги місцевому населенню, із залученням лікарів медичних закладів, які знаходяться у зоні відповідальності оперативного командування «Схід». Важливою ланкою стане надання допомоги районним лікарням населених пунктів Донецької області, які знаходяться на лінії зіткнення.

У заході взяли участь народний депутат України Тетяна Ричкова, представники медичних закладів Донбасу та Дніпра, волонтерського руху, а також офіцери відділу цивільно-військового співробітництва оперативного командування «Схід».

Тетяна Ричкова зазначила, що ініціатива щодо започаткування цього благодійного проекту належить керівництву 6-ї Дніпровської міської клінічної лікарні та командуванню ОК «Схід», а реалізується він на благодійних засадах.

— У зв’язку з веденням бойових дій дуже гостро постало питання, пов’язане з неукомплектованістю міських і районних закладів охорони здоров’я в Донецькій і Луганській областях лікарями різних спеціалізацій. Особливо це відчувається у Мар’їнському та Бахмутському районах Донеччини, де медперсонал нині працює в досить складних умовах і з великим навантаженням. У нелегкі для своїх колег і мешканців цих населених пунктів часи колектив 6-ї міської клінічної лікарні з Дніпра вийшов з ініціативою щодо відправлення на Схід відповідних спеціалістів, які надаватимуть всебічну медичну допомогу місцевому населенню та проводитимуть поглиблені консультації, — наголосила Тетяна Ричкова.
Головна мета проекту полягає в тому, аби в подальшому закріпити за кожною лікарнею на Донеччині й Луганщині, де бракує медперсоналу, висококваліфікованих спеціалістів з медичних закладів інших великих міст України. Це дасть можливість ефективно проводити лікувально-профілактичні заходи як для надання необхідної медичної допомоги мешканцям регіону, так і профілактики захворювань. Користуючись нагодою, Тетяна Ричкова закликала колективи лікувальних закладів Дніпропетровщини, Харківщини та інших областей України приєднатися до проекту «Допомога йде», а керівників обласних і міських влад, підприємців, волонтерів і всіх небайдужих людей підтримати цю ініціативу та допомогти лікарням зібрати кошти для придбання необхідних медичних препаратів, ліків, продуктів харчування, канцелярського приладдя та інших предметів першої необхідності.

— Військовослужбовці Збройних Сил України беруть безпосередню участь в реалізації цього проекту, організовуючи взаємодію щодо надання гуманітарної допомоги лікувальним закладам, — підкреслив начальник відділу цивільно-військового співробітництва ОК «Схід» підполковник Сергій Панюта.

Практичний етап пілотного проекту «Допомога йде» розпочнеться з третьої декади поточного місяця. Лікарська мобільна бригада 6-ї Дніпровської міської клінічної лікарні на базі медичних закладів, що розташовані в населених пунктах Красногорівка, Мар’їнка, Курахове, Світлодарськ та Миронівський проведе обстеження близько 150 дітей та 200 дорослих з різними видами захворювання. У подальшому на підставі висновків лікарів хворі направлятимуться на безоплатне лікування до Дніпра.

 

  • DSC 0138
  • IMG 2885
  • IMG 2923
  • IMG 8993
  • IMG 8990
  • IMG 8988
  • IMG 8987