Про перші підсумки проекту "Допомога йде" розповіли його ініціатори нардеп Тетяна Ричкова, офіцер оперативного командування «Схід» Борис Кутовий, заступник командувача АТО Оксана Гаврилюк і заступник глави Донецької ОДА Ігор Стокоз.

З початку поточного року на лікування в міські і обласні лікарні Дніпра були відправлені 30 дітей і 16 дорослих. Більшість з них потребували оперативного лікування і отримали необхідну медичну допомогу. На жаль, двоє дітей залишилися без нирки - їм вже давно було потрібне лікування, а отримати його раніше не було де. У найближчі дні приїдуть на лікування ще 17 дітей.

З бюджету Дніпропетровської області на дитячу обласну лікарню було виділено додатково 600 тис. грн. Ще 300 тис. грн. очікується для міської лікарні № 6 з міського бюджету Дніпра, - повідомила Тетяна Ричкова.

У Запорізькій обласній лікарні прийняли 25 дітей у супроводі 19 дорослих. Провели обстеження, визначилися з лікуванням і необхідністю проведення операцій. Деякі діти приїдуть до запорізької лікарні через три місяці на повторний курс.

Пілотний проект охопив населені пункти, які знаходяться біля лінії розмежування в Ясинуватському, Мар'їнському, Бахмутському районах, звідки батькам проблематично виїхати. Сприяння у вирішенні питань транспортування надають офіцери Військово-цивільного співробітництва. Саме військові першими отримують інформацію про мирних жителів.

За словами заступника голови області Ігоря Стокоза, прикладом відсутності вузько-кваліфікованої медичної допомоги можна назвати Гранітне. Селище знаходиться в 60 км від Волновахи, але щоб доїхати до районного центру, таксисти беруть по 600 грн з людини, до Маріуполя - 800 грн. Тому проект «Допомога йде» - серйозна підмога для жителів Донеччини, які проживають на лінії розмежування і потребують медичної допомоги

Наразі до Дніпра приєдналося Запоріжжя, куди тепер теж привозять жителів «сірої зони» Донбасу, до кінця квітня партнером проекту стане Миколаївська область, а трохи пізніше - Закарпаття.