Народилася 7 жовтня 1978 року в Дніпропетровську. 2000 року закінчила Національну металургійну академію за спеціальністю «економіст-фінансист підприємства» та почала працювати приватним підприємцем. 2013 року відкрила пекарню.

У 2000-му році вийшла заміж за нейрофізика Вадима Ричкова. Під час Революції гідності він став активістом Майдану, а звідти — вже в березні 2014 — пішов добровольцем у 25-ту повітряно-десантну бригаду, дислоковану в Гвардійському Дніпропетровської області. В її складі Вадим Ричков виконував складні бойові завдання в Слов'янську, Краматорську і в Луганській області.

Тетяна Ричкова на початку АТО слідом за чоловіком поїхала на фронт і зайнялася забезпеченням українських солдатів. В рідному Дніпропетровську вона продала дачу та пекарню і зняла гроші з депозитів, щоб купити для 25-ої бригади найнеобхідніше — форму, берци, генератори. Далі Тетяна зайнялася збором коштів і забезпеченням для ВДВ. Вона стала одним із найвідоміших волонтерів. Є засновницею дніпропетровського відділу «Крил Фенікса».

Була на фронті під час найгарячіших боїв в Слов'янську, Краматорську, Червоному Лимані, Ямполі, Дебальцевому, Вуглегірську, Дослідному, Пісках, Авдіївці. Остання машина Тетяни, на якій вона вивозила поранених, була підірвана прямим влученням міни під Донецьким аеропортом.

17 серпня 2014 року Вадим Ричков загинув під час важких боїв в районі Єнакієвого Донецької області в ході обстрілу «Градами». Поховавши чоловіка, Тетяна Ричкова продовжила займатися забезпеченням військовослужбовців, ставши активним критиком наявного стану речей у Збройних силах.

У листопаді 2014 на запрошення Юрія Бірюкова Тетяна Ричкова почала працювати в Міністерстві оборони. 

26 січня 2015 року підписала контракт і стала офіцером Збройних сил України. Була призначена помічником міністра оборони з реформ. З весни того ж року — помічник начальника Генштабу.

З березня 2015 року отримала доручення займатися питаннями дисципліни та психологічного забезпечення в армії. Бере участь у розробці програми психологічної допомоги військовослужбовцям та створенні центрів допомоги учасникам АТО при облдержадміністраціях. Займалася створенням Центру розвитку й супроводу матеріального забезпечення Збройних сил.

У травні 2015 року включена до складу Комісії державних нагород та геральдики, а в листопаді — до складу Організаційного комітету з підготовки та проведення заходів зі створення меморіалу українських героїв.

На проміжних виборах депутатів Верховної Ради України 17 липня 2016 року Тетяна Ричкова балотувалася шляхом самовисування від одномандатного виборчого округу № 27 (Дніпро). Вона посіла перше місце, набравши 44,57 % голосів виборців (15 494 голоси), і 1 серпня 2016 була зареєстрована народним депутатом України.

З 1 лютого 2017 року очолює Дніпровську міську організацію Партії «Блок Петра Порошенка» Солідарність».

За допомогу армії нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня (серпень 2014) та орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (грудень 2014).

З допомогою батьків виховує сина — Тимура Ричкова.