07 листопада 20117 року Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до законодавчих актів України з питань забезпечення жилими приміщеннями військовослужбовців та членів сімей військовослужбовців, які загинули під час виконання обов’язків військової служби».

Закон посилить соціальний захист громадян, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період, сімей військовослужбовців, які загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції, а також створить правові підстави для усунення неоднозначності використання нормативно-правових актів у сфері забезпечення житлом військовослужбовців та членів їх сімей.

Народний депутат Тетяна Ричкова розповіла про відповідні зміни, внесені до Житлового кодексу Української РСР, статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України.

Так, якщо родина загиблого у АТО військовослужбовця потребує поліпшення житлових умов, це здійснюватимуть за рахунок держави у порядку, встановленому урядом.

«Окрім того, якщо військовослужбовець, призваний по мобілізації в особливий період, винаймає житло, держава буде виплачувати йому грошову компенсацію»,- сказала Тетяна Ричкова.

Відтепер також буде зберігатися житло за військовослужбовцями, які знаходяться в полоні або пропали безвісти до моменту їхнього звільнення з полону або появи після визнання безвісти відсутнім.

«Це ще один крок до зміцнення соціального захисту військових. Наступним буде законопроект про підвищення пенсій військовослужбовцям», - зазначила Тетяна Ричкова.