На цьому сесійному тижні в першому читанні прийнято Законопроект 6109, одним із авторів якого є Тетяна Ричкова.

Він покликаний сприяти утвердженню гендерної рівності у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, а також протидіяти дискримінації за ознакою статі у сфері безпеки і оборони.

• Майже 54 тисячі жінок проходять військову службу і працюють в Збройних Силах України, з них крім цивільного персоналу 20 тисяч - військовослужбовці (8,5% від загальної чисельності особового складу ЗСУ). У військових частинах бойового складу проходить службу близько 10 тис. жінок, з них 231 офіцер.

• Понад 2 тис. військовослужбовців-жінок Збройних Сил України визнані учасниками бойових дій.

• 5 жінок-військовослужбовців віддали життя за свободу рідної країни.

• Більшість жінок стала на захист України добровільно.

Однакові умови військової служби чоловіків та жінок є одним із основоположних стандартів НАТО.

Законопроектом пропонується надати жінкам можливість укладати контракт на проходження військової служби нарівні з чоловіками до досягнення граничного віку перебування на військовій службі, тобто до 65 років.

Буде скасовано необґрунтовані обмеження щодо служби жінок у військовому запасі та проходження військових зборів.

Після прийняття цього законопроекту жінки проходитимуть військову службу на рівних засадах із чоловіками, включаючи рівний доступ до посад і військових звань та рівний обсяг відповідальності під час виконання обов'язків військової служби. Оскільки при обчисленні пенсії враховується військове звання, військовозобов'язані-жінки матимуть пенсію на одному рівні з чоловіками.

Прийняття законопроекту сприятиме підвищенню рівня правового захисту військовослужбовців-жінок, збільшенню кількості жінок на військовій службі, зокрема на вищих військових посадах.