В грудні минулого року за результатами доповіді народного депутата Тетяни Ричкової про існуючі проблеми авіасполучення Дніпра з містами України та іншими країнами, зокрема, необґрунтовано високі ціни на квитки, Президент Петро Порошенко доручив розпочати будівництво у Дніпрі нового терміналу та злітно-посадкової смуги, що підпорядковуватимуться Міністерству інфраструктури.

2 лютого у Дніпрі відбулося перше виїзне засідання робочої групи, сформованої Міністерством інфраструктури на виконання доручення Глави держави. Ключовим завданням фахівців є визначення місця розташування нового державного терміналу Дніпровського аеропорту та злітно-посадкової смуги. Про це на своїй сторінці у мережі фейсбук повідомила Тетяна Ричкова.

В рамках домовленостей, досягнутих у січні 2018 року на зустрічі міністра інфраструктури Володимира Омеляна, народного депутата України, голови Дніпровської організації БПП «Солідарність» Тетяни Ричкової, заступника голови міського осередку партії Геннадія Бутенка та в.о. голови Дніпровської РДА Сергія Сусловича, члени робочої групи мають оглянути запропоновані під будівництво локації і надати свої рекомендації.

Документи, необхідні для старту будівельних робіт, вже отримані місцевими органами влади. Зволікати з початком будівництва не будуть – вже цьогоріч, за словами Тетяни Ричкової, на Prozorro буде оголошено конкурс на участь у будівельних роботах. Завдяки децентралізації очікується вихід на нього дніпровських компаній та організацій.

Наразі є два варіанти розташування аеропорта. У випадку, якщо в'їзд на територію нового терміналу пролягатиме через селище Авіаторське, це значно пожвавить життя місцевих мешканців, адже аеропорт – це сотні нових робочих місць.

Крім будівництва нової злітної смуги паралельно розглядається питання реконструкції нині існуючої, що заходиться у державній власності.
За висновками експертів робочої групи буде узгоджено бюджет та строки проектних та будівельних робіт, технічні параметри, будуть видані відповідні нормативно-правові документи.


  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6