Мої бойові побратими!

До мене, як до народного депутата України, надійшло звернення від ветеранів АТО з майже сотнею підписів під ним. Воно стосується невідповідності положень постанови КМУ № 197 нормам чинного законодавства.

Дана постанова суттєво обмежує пільги особам, на яких розповсюджується дія Закону України "Про статус ветеранів АТО, гарантії їх соціального захисту".
Зокрема, за основу для обчислення суми соціальних відшкодувань взято середню вартість однієї поїздки у міському комунальному транспорті, що суперечить статті 14 вищезгаданого Закону України, яка гарантує учасникам бойових дій безкоштовний проїзд усіма видами регулярних пасажирських перевезень незалежно від форм власності.

Крім того, згадана постанова КМУ обмежує кількість пільгових поїздок для ветеранів АТО 30-ма поїздками. Проте, стаття 12 Закону України "Про статус ветеранів АТО, гарантії їх соціального захисту" передбачає необмежену кількість пільгових поїздок.
Що стосується монетизації пільг для ветеранів АТО на міжміських маршрутах, зазначу, що навіть з урахуванням запропонованого Кабінетом Міністрів України збільшення готівкових виплат на 20 відсотків, суми відшкодувань не покривають собівартість проїзду.
Крім цього, положення постанови КМУ № 197 викривляють обґрунтованість відшкодувань без огляду на те, що людина може користуватись пільгами поза межами реєстрації.

Має місце дуже складний і неповороткий механізм виплат для учасників АТО, що зареєстровані в місцевості, де не передбачено монетизацію пільг на безкоштовний проїзд, але користуються пільговим проїздом на території, де відшкодування передбачено.
Права діючих учасників АТО взагалі не передбачені вищевказаною постановою Кабміну, адже зареєструватися в Реєстрі органу соціального захисту можливо лише після демобілізації.

Враховуючи всі викладені факти, подала офіційний запит до Кабінету міністрів України, і вчора його було зареєстровано.
В цьому документі я звертаю увагу уряду на невідповідність Постанови КМУ №197 нормам чинного законодавства.
Я вимагаю від уряду забезпечити ветеранам і діючим учасникам АТО право безкоштовного проїзду усіма видами регулярних пасажирських перевезень незалежно від форм власності та від місця реєстрації людини, гарантоване Законом України "Про статус ветеранів АТО, гарантії їх соціального захисту".

Зберігаємо спокій.
Сподіваюсь, нас почують.